Język polski Jutro pójdę w świat SP kl.5 podręcznik / podręcznik dotacyjny / CYKL WIELOLETNI Zobacz większe

Język polski Jutro pójdę w świat SP kl.5 podręcznik / podręcznik dotacyjny / CYKL WIELOLETNI

Dodaj do listy życzeń

978-83-02-15502-4

Wysyłka w ciągu 48 godzin

Nowy

Podręcznik Jutro pójdę w świat do klasy 5 rozwija twórcze umiejętności uczniów, jest przyjazny i skuteczny. Przytoczone w nim teksty literackie są bliskie uczniom i zgodne z ich zainteresowaniami. Poruszają – na poziomie odpowiednim dla piątoklasistów – tematy ogólnospołeczne, z pogranicza psychologii (tolerancja, asertywność, radzenie sobie w różn...

Więcej szczegółów

ISBN 978-83-02-15502-4
Autorzy Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska
Liczba stron 336
Rok wydania 2016
Wydawnictwo WSIP
Seria wydawnicza JUTRO PÓJDĘ W ŚWIAT
Oprawa Miękka
Podręcznik Jutro pójdę w świat do klasy 5 rozwija twórcze umiejętności uczniów, jest przyjazny i skuteczny. Przytoczone w nim teksty literackie są bliskie uczniom i zgodne z ich zainteresowaniami. Poruszają – na poziomie odpowiednim dla piątoklasistów – tematy ogólnospołeczne, z pogranicza psychologii (tolerancja, asertywność, radzenie sobie w różnych sytuacjach, refleksja nad wyborami moralnymi), praw człowieka (nie tylko dziecka), pokazują różne style życia. W publikacji są także omawiane zagadnienia związane z innymi niż literatura tekstami kultury, dzięki czemu uczniowie przygotowują się do odbioru filmów, programów telewizyjnych, przekazów internetowych, różnych form teatralnych, sztuk plastycznych itd. Wszelkie treści kulturowe wzajemnie się uzupełniają.
W podręczniku w przejrzysty i prosty sposób pokazano, jak tworzyć różnorodne formy wypowiedzi, m.in. opis (postaci literackiej, postaci rzeczywistej, zwierzęcia), opowiadanie, opowiadanie z dialogiem, przepis, instrukcję, sprawozdanie, gratulacje, ogłoszenie. Zamieszczono tu wiele ćwiczeń redakcyjnych oraz zadań pomagających wzbogacić słownictwo (Banki słówek). Uczeń może wykorzystać rady dla piszących oraz wzory z przykładami poprawnie zredagowanych wypowiedzi. Zagadnienia z zakresu kształcenia teoretycznoliterackiego są ściśle związane z omawianymi tekstami, np. epitet został omówiony na przykładach z wiersza Juliusza Słowackiego W pamiętniku Zofii Bobrówny, refren – podczas analizy utworu Marsz, marsz Polonia, a frazeologizm wprowadza się w trakcie lektury Przygód Odyseusza. Pełen wykaz pojęć znajduje się w słowniczku terminów literackich i kulturowych. W podręczniku jest też słowniczek terminów gramatycznych.
Podręcznik wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku.

19 Innych produktów w tej samej kategorii